Scroll Top

MADEIRA

MADEIRA

Madeira’nın geliştirilmesiyle birlikte yeni ürünler ortaya çıktı ve Madeira 80’li yıllarda yüksek kaliteli nakış ve efekt ipliklerin lider üreticisi oldu. Farklı nakış iplikleri çeşitleri ve Haute Couture’un pırıltılı iplikleri “FS 40” veya “Supertwist” gibi metalize iplikler pazarı tamamladı.
Bu süre zarfında, Schmidt kardeşler Freiburg’daki üretim tesisini modernleştirdi, genişletti ve geliştirdi. Bugün Madeira, Almanya’nın en modern ve verimli iplik üreten şirketlerinden biri olup, aynı zamanda Almanya’nın en modern ve sürdürülebilir iplik boyama şirketlerinden birini işletiyor.

Bugün, Madeira Grubu, dünya çapında 400 çalışanı ve Avrupa, ABD ve Asya’da bulunan yan kuruluşlarıyla aile içinde işletilen küresel bir oyuncudur. Genel merkezi ve üretim tesisi halen Almanya, Freiburg’da bulunmaktadır.

Özellik
galeri
seçenek
video
pdf

Ana Özellikler

“Burkhardt & Schmidt İplik Fabrikası” 1919’da Freiburg’da kurulduktan sonra, kısa sürede yüksek kalitede nakış ipliği üreticisi olarak isim yaptı. Başarının temeli, geleneksel değerlerin bir araya getirilmesine ve şirket kurucularının yenilikçiliğe olan merakına dayanıyordu. 1975 yılında “Burkhardt & Schmidt İplik Fabrikası’nın” adı Madeira olarak değiştirildi. Şimdiye değin ağırlıklı olarak ulusal pazara odaklanan satış, sonraki yıllarda giderek küreselleşti. Freiburg / Schwarzwald’de bulunan genel merkezde, son yıllarda teknoloji ve sürdürülebilirlik konusunda önemli yatırımlar yapıldı, böylece bugün satılan ipliklerin yaklaşık olarak % 70’i hala ana tesiste üretiliyor. Bugün, dünya çapında açılan sayısız yan kuruluş ve uluslararası satış lojistiği ile Madeira, sektörün en büyüklerinden biri.

GALERİ

Seçenekler

Sanayi ipliği
Üst ve alt ipliğin seçimi ve kullanımları, tasarımın verimliliğini, görünümünü ve dayanıklılığını, sonuçların tutarlılığını ve nihai ürünün işlevselliğini ve sertifikasını etkileyecektir. Bir projeye uygun nakış iplikleri seçmek için ipliklerin parlaklığını, dokusunu, renk çeşitliliğini, kalınlığını, sunumunu, kalitesini, renk haslığını, sağlamlığını ve üretim sırasındaki işlevselliğini de değerlendirmeniz gerekir. İster teksti ürünler tasarlayın ister kişiselleştirin, ister reklam ürünleri veya ateşe dayanıklı ürünler üretin veya tekstil ürünlere akıllı işlevler entegre edin – en yüksek performanslı iplikleri seçmeniz yardımcı oluyoruz. Madeira’nın tek mağazasında , süsleme, teknik nakış ve dekoratif dikişler için çeşitli iplik ve aksesuarlar bulabilirsiniz.

Sabitleyiciler
Birçok kumaş ve nakış, taşıyıcı malzemenin üzerine veya altına uygulanabilen doğru sabitleyiciden yararlanır. Burada belirleyici olan seçilen kumaş ve planlanan nakıştır. Bunun için özenle seçilmiş tela folyo ve özel materyallere sahibiz ve ihtiyacınız olan en uygun çözümü bulmanızda size yardımcı oluyoruz.

Aksesuarlar
İplik, makine, telalar ve sayısallaştırılmış tasarım başarılı nakış için anahtar unsurlardır. Ayrıca zaman açısından nakışçınızın hayatını çok daha güzelleştirecek bir unsur daha var: profesyonel aletlerin ve aksesuarların hızlı kullanılabilirliği.Bu nedenle, nakış adına ihtiyacınız olan her şey için dilediğiniz zaman tek noktadan alışveriş yapabileceğiniz ve sarf malzemelerinizle sipariş verebileceğiniz kapsamlı bir teknik nakış yardımı seçkisi sunuyoruz.

VİDEO